Новини

Шановні  батьки та учні читаємо, вивчаємо, беремо до уваги !

18 травня

 «Вікторина для шанувальників їзди 

на мотоциклах та скутерах» 

 «Чи знаєте ви?» цікавинки від шанувальників мопедів та мотоциклів:

- Перший мотоцикл, як і перший автомобіль з’явився у

  кінці ХІХст.(1885р.) в Німеччині.

- Період з 1900 по 1905р. історики називають «епохою мотоциклів», з’явився  

  ажіотаж на цей вид транспорту.

- У 1914р. під час першої світової війни мотоцикли вперше взяли участь в

  бойових діях, це була т.з. «перша війна моторів».

- У 1930р. виробництво мотоциклів почалося і в нашій країні на заводі

  «Червоний жовтень».

 

- У роки Великої Вітчизняної війни виготовлялися спеціальні мотоцикли з 1000-

  кубовим двоциліндровим двигуном і приводом на колесо коляски.

- Майже одночасно почали виготовляти і мопеди. Цей зручний компактний засіб

  пересування активно використовувався арміями США і Великобританії.

- Центр мопедобудування – Японія, Китай.

- Сучасний мопед називають «скутер». Він найбільш практичний засіб

  пересування, оскільки для нього відсутні проблеми пробок і парковки.

 ВІКТОРИНА:

- Що ви знаєте про будову скутера? (учні розповідають за підготовленою заздалегідь схемою будову скутера): мопед має педальний привід, як у велосипеда з ланцюговою передачею на заднє колесо, з муфтою вільного руху і гальмом у втулці заднього колеса. Гальмо приводиться в дію обертанням педалей у зворотній бік. Учні розповідають, про те, що є ще провідна зірочка, зчеплення, важіль на лівій стороні, карбюратор…

- Які ви знаєте правила дорожнього руху, що має виконувати водій мотоцикла та скутера? (учні відповідають, їхні відповіді оцінює гість – інспектор ДАІ).

- Хто такі рокери? Як ви ставитеся до цієї молодіжної групи?

 

Правила безпечного руху на скутерах та мопедах

Мінімальний вік для управління скутером

Управляти велосипедом, грузовим возом (саньми), бути погоничем в'ючних, верхових тварин або стада при русі по дорогах дозволяється особам не молодше 14 років, а мопедом - не молодше 16 років. Все просто і зрозуміло. На скутер можна сідати тільки з 16 років і жодного днем раніше. Крім того, починаючи з 5 листопада 2013 року водій скутера повинен мати права категорії М, або будь-який інший категорії.

Розташування скутера на проїжджій частині:

Велосипеди, мопеди, грузові вози (сани), верхові і в'ючні тварини повинні рухатися тільки в один ряд можливо правіше. Допускається рух по узбіччю, якщо це не створює перешкод пішоходам;

Рух скутерів дозволено тільки в один ряд можливо правіше.

Зверніть увагу, що скутер не обов'язково має їхати в межах крайньої правої смуги. Наприклад, ПДР для скутера дозволяють об'їхати який зупинився на зупинці тролейбус або автобус.

Крім того скутерист може перебудуватися в другий ряд перед перехрестям, якщо розмітка забороняє йому проїхати прямо із крайнього правого ряду і т.п.

Водіям велосипеда і мопеда забороняється:

- їздити, не тримаючись за кермо хоча б однією рукою;

- перевозити пасажирів, окрім дитини віком до 7 років на додатковому сидінні, обладнаному надійними підніжками;

- перевозити вантаж, який виступає більш ніж на 0,5 м по довжині або ширині за габарити, або вантаж, який заважає управлінню;

- рухатися по дорозі при наявності поруч велосипедної доріжки;

- повертати ліворуч або розвертатися на дорогах з трамвайним рухом і на дорогах, які мають більше однієї смуги для руху в даному напрямку;

- рухатися по дорозі без застебнутого мотошлема (для водіїв мопедів);

- Забороняється буксирування велосипедів та мопедів, а також велосипедами та мопедами, крім буксирування причепа, призначеного для експлуатації з велосипедом або мопедом.

Розглянемо все по порядку:

1. Необхідно триматися хоча б однією рукою за кермо при русі на скутері. Дехто чомусь нехтують цим, а потім скаржаться на те, що сильно вдарилися при падінні на швидкості всього лише 40 км / ч. Упевнений, що Ви щось вимогами безпеки вже точно не нехтуєте.

2. Будь-який скутер - одномісний транспортний засіб. І навіть якщо на ньому є 2 місця для сидіння (у чому я сильно сумніваюся), то перевозити на другому місці можна тільки маленьку дитину.

П'яного сусіда в кожному разі перевозити забороняється (навіть від лавочки до його під'їзду). Якщо такий пасажир впаде при русі і ушибется, то це буде ДТП, винен в якому водій.

3. Скутер - НЕ грузотаксі, перевозити на ньому рулони лінолеуму не вийде. Це ж стосується й інших довгих предметів, наприклад, не складаються вудок.

4. Є таке поняття в правилах дорожнього руху, як велосипедна доріжка. Зустрічаються такі доріжки нечасто (в основному в південних містах країни), але вже якщо така доріжка Вам попалася, то доведеться їхати виключно по ній, а не по проїжджій частині. На такій доріжці немає автомобілів, тому їздити по ній безпечніше.

5. Скутери забороняється повертати ліворуч і розгортатися, якщо на дорозі в даному напрямку є 2 або більше смуг, або на дорозі є трамвайні колії. Причому абсолютно неважливо, де розташовані трамвайні колії (в середині проїзної частини або збоку за тротуаром). Повертати і розвертатися забороняється в будь-якому випадку. Проте у водія скутера завжди є можливість зупинитися, злізти з транспортного засобу і перетворитися на час в пішохода. Після цього перейти широку проїзну частину в потрібному напрямку і знову перетворитися на водія.

6. Водію скутера в обов'язковому порядку потрібний спеціальний шолом.

7. Скутер - НЕ тягач, буксирувати поламане таксі не повинен. Та й взагалі, скутер не повинен брати участь у процесі буксирування.

Пріоритет скутерів на дорозі:

1) На нерегульованому перетині велосипедної доріжки з дорогою, розташованому поза перехрестям, водії велосипедів та мопедів повинні дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по цій дорозі.;

2) Останній пункт правил для скутерів розглядає ситуацію перетинання поза перехрестям велосипедної доріжки і автомобільної дороги. В даному випадку водій скутера повинен чекати, поки по дорозі не проїдуть всі автомобілі.

11 квітня
Спілкування у природі-можливі ризики. Лісові пожежі.
Перегляньте відео:



Робимо висновки:

Разом із теплом приходить і небезпека – можливість загорання сухостою, кущів, дерев, лісів та садиб. Щоб захиститися від вогню, необхідно суворо дотримуватись правил пожежної безпеки. Адже пожежа сама собою не виникає, а є наслідком недбалості, безпечності та безгосподарності.

Мешканці проводять господарські роботи на полях та власних присадибних ділянках, громадяни масово відпочивають на природі. Розводять вогонь, при цьому необережно поводяться з вогнем. Це в свою чергу стає причиною розповсюдження полум’я на суху траву, лісові насадження, поля, а також житлові будинки та господарські будівлі. Внаслідок цього завдаються значні матеріальні та екологічні збитки.

 Збитки від пожеж, завдані природі, відшкодовуються десятиріччями. Крім того, вогонь пошкоджує кореневу та стовбурну частину рослин, гинуть корисні комахи та мікроорганізми, що в результаті призводить до виснаження ґрунту.

Щоб запобігти цьому, закликаємо усіх громадян дотримуватися елементарних вимог безпеки для недопущення пожеж.

Пам’ятайте, заборонено залишати непотушені осередки вогню, розводити вогонь в лісі, випалювати суху рослинність та її залишки на угіддях, смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, очерету в заплавах річок, оскільки це загрожує виникненню неконтрольованого поширення пожеж, знищенню мікрофлори ґрунту та гумусу, який відновлюється більше десяти років.

Будьте уважними і обережними, зберігайте національне багатство України, живописні краєвиди мальовничої Баштанської громади, своє життя і майно від вогню!

Пам’ятайте, що з одного дерева можна зробити мільйон сірників, а один сірник – може знищити мільйони дерев!

4 квітня
Обережно! Вибухонебезпечні предмети.


Перегляд фільму 


28 березня
Радіаційна безпека. Засоби захисту та надання
 першої допомоги.

У разі небезпеки треба:

1.         Заховатися в житлових будинках або службо­вих приміщеннях.

2.         Зачинити квартирки, вентиляційні люки, відду­шини, ущільнити рами та прорізи дверей — це заходи захисту від проникнення з повітрям радіоактивних речовин у квартиру

3.         Провести йодну профілактику, якомога рані­ше, але після спеціального оповіщення: при­йняти таблетки йодистого калію або водяно-спиртовий розчин йоду.

Йодистий калій слід приймати після їжі разом із чаєм або водою 1 раз на день, про­тягом 7 діб по 1 таблетці (0,125 г) на один прийом.

Водяно-спиртовий розчин йоду приймати після їжі тричі на день протягом 7 діб по 3-5 крапель на склянку води.

Пам'ятайте! Передозування йоду може викликати побічні явища: алергічний стан і запалювальні зміни в носоглотці.

4.      Зробити запас питної води в закриті ємнос­ті. Перекрити крани, підготувати найпрості­ші засоби санітарного призначення — мильні розчини для обробки рук. Беруть господарське мило — 250 г, подрібнюють його й розчиняють у 2 л води, яку підігрівають до 60-70°С. Після розчинення мила в гарячий розчин наливають півлітра рослинної олії. Суміш перемішують протягом 5 хвилин і знову підігрівають, міша­ють до одержання однорідної емульсії.

5.      Підготуватися до евакуації: зібрати документи й гроші, предмети першої необхідності, упаку­вати ліки, які ви часто приймаєте, узяти (1-2 зміни) білизну й одяг, запас консервованих продуктів на 2-3 доби. Усі речі спакувати в поліетиленові пакети. Підготувати накидки, плащі із синтетичних плівок, гумові чоботи, рукавички. Зайвих речей у евакуацію не брати. Мати кружку, чашку, ложку, ніж, сірники, кишеньковии ліхтарик.

Дітям дошкільного віку пришити до одягу й білизни бірки із зазначенням прізвища, імені, по батькові дитини, року народження, постійного місця проживання і кінцевого пункту евакуації.

Перед виходом із приміщень звільнити холодильник, вимкнути всі електроприлади й газові пальники, винести сміття. Зачинити двері, перевірити. Прийти на збірний евакуаційний пункт і зареєструватися.

Засоби захисту під час перебування на відкритій місцевості.

v Органів дихання:

·        протигаз. Зараз учень 10 класу коротко розкаже будову і продемонструє, як ним користуватися.(Розповідь учня)

·        дитяча фільтрувальна камера

·        респіратор

Якщо немає ні протигаза, ні респіратора, то можна використовувати протипилову тканинну маску, ватно-марлеву пов’язку, або прикривати рот і ніс змоче­ною у воді  носовою хуст­кою, рушником. 

§  Прискорити виділення радіоактивних речовин:

а)   приймати рідину, до 500 мл на день (чай, соки, компоти);

б)  приймати трав'яні настої, що мають слаб­ку сечогінну та жовчогінну дію (ромашки, звіробою, м'яти, зеленого чаю);

в)  регулярно випорожняти кишечник завдяки використанню продуктів із високим вміс­том клітковини (хліба з висівками, грубого помелу, капусти, буряка, моркви, лимона, гречаної, перлової, вівсяної круп);

г)  уведення в меню продуктів, багатих на пек­тини — для зв'язування радіонуклідів (соків із м'якоттю, яблук, персиків, журавлини, абрикосів, сливи, чорної смородини, полу­ниць, вишні, черешні, цитрусових, джему, мармеладу і особливо — зеленого горошку)

Складаємо аптечку на випадок екстремальної ситуації

«Екстремальна» аптечка не набагато відрізняється від звичайної, але аптечка на випадок форс-мажору не залишає власнику права на помилку. В першу чергу в таку аптечку потрібно покласти все  те, що людина застосовує у «звичайному

житті» при:

  • дрібних побутових травмах, у тому числі    порізах (стерильні бинти і серветки, вата, перекис водню, спирт, йод, пластир);
  • алергії (лоратадин чи кларитин); 
  • отруєнні (лоперамід, но-шпа, дротаверин);
  • застуді (парацетамол, ібупрофен);
  • травмах очей (сульфацил натрію, альбуцид).


21 березня
Основні правила руху велосипедистів.

Велосипедист, що рухається проїзною частиною, є повноправним учасником дорожнього руху! Він, відповідно, зобов’язаний знати й дотримуватися Правил дорожнього руху. Велосипедист може здійснювати будь-які маневри, не заборонені Правилами. Маневри на проїзній частині мають бути передбачуваними й зрозумілими іншими учасниками дорожнього руху.

ВИМОГИ до велосипедистів, що рухаються по проїзній частині

1. Рухатися по проїзній частині на велосипедах дозволяється особам, що досягли 14-річного віку.

2. Велосипед повинен мати справні гальма, звуковий сигнал, бути обладнаним світловідбивачами: спереду білого, позаду червоного, по боках жовтогарячого кольору.

3. Велосипедисти повинні рухатися по велодоріжках, а якщо їх немає — по крайній правій смузі проїзної частини, в один ряд (також можна їздити по узбіччю), не заважаючи пішоходам. Виїжджати з крайньої правої смуги можна для виконання об’їзду перешкод (припаркованих машин, ям тощо).

4. Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, велосипедисти мають поступитися дорогою іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.

5. Для руху по проїзній частині колони велосипедистів мають бути розділені на групи (до 10 велосипедистів у групі) з дистанцією 80–100 м між групами. Велосипедисти у групах повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.

6. Під час руху по проїзній частині, перед зупинкою, перестроюванням, поворотом або розворотом велосипедисти зобов’язані подавати попереджувальні сигнали:

• поворот або перестроювання праворуч: витягнута права рука (мал. 1);

• поворот або перестроювання ліворуч: витягнута ліва рука (мал. 2);

• зупинка: піднята догори будь-яка рука (мал. 3).

Сигнал лівого повороту також рекомендується подавати при об’їзді автомобіля, що припаркований з правого краю смуги. Подавати сигнал рукою слід завчасно і припиняти безпосередньо перед виконанням маневру. При їзді у групі знаки першим подає ведучий, а члени групи їх негайно повторюють.

7. Велосипедисти можуть перевозити тільки такі вантажі, які не заважають керувати велосипедом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху.

Велосипедистам ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ

1. Їздити, не тримаючись за кермо, знімати ноги з педалей.

2. Під час руху триматися за інший транспортний засіб.

3. Перевозити пасажирів, крім дітей у віці до 7 років (їх перевозять на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками).

4. Рухатись по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих).

5. Повертати ліворуч або розвертатися на шляхах із трамвайним рухом і на тих шляхах, що мають більше однієї смуги для руху в даному напрямку. Отже, для здійснення лівого повороту потрібно:

а) проїхати перехрестя прямо, розвернутися в правому ряді пересічної дороги, за дозвільним сигналом світлофора знову проїхати перехрестя прямо; або

б) злізти з велосипеда й перейти дорогу по пішохідному переходу.

6. Рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, якщо поруч є велосипедна доріжка.

7. Рухатися по дорозі в темний час доби (і/або в умовах недостатньої видимості) без включеної фари й світловідбивачів.

8. Їздити по зустрічній смузі.

9. Буксирувати велосипеди.

10. Буксирувати причіп, не передбачений для експлуатації з велосипедом.



14 березня
Правила поведінки в умовах надзвичайних ситуацій 
воєнного характеру.
Необхідно:
  • зберігати особистий спокій, не реагувати на провокації;
  • не сповіщати про свої майбутні дії (плани) малознайомих людей, а також знайомих з ненадійною репутацією;
  • завжди мати при собі документ (паспорт) що засвідчує особу, відомості про групу крові своєї та близьких родичів, можливі проблеми зі здоров’ям (алергію на медичні препарати тощо);
  • знати місце розташування захисних споруд цивільної оборони поблизу місця проживання, роботи, місцях частого відвідування (магазини, базар, дорога до роботи, медичні заклади тощо). Без необхідності старатися як найменше знаходитись поза місцем проживання, роботи та малознайомих місцях;
  • при виході із приміщень, пересуванні сходинами багатоповерхівок або до споруди цивільної оборони (сховища) дотримуватись правила правої руки (як при русі автомобільного транспорту) з метою уникнення тисняви. Пропускати вперед та надавати допомогу жінкам, дітям, перестарілим людям та інвалідам, що значно скоротить терміни зайняття укриття;
  • уникати місць скупчення людей;
  • не вступати у суперечки з незнайомими людьми, уникати можливих провокацій;
  • у разі отримання будь-якої інформації від органів державної влади про можливу небезпеку або заходи щодо підвищення безпеки передати її іншим людям (за місцем проживання, роботи тощо);
  • при появі озброєних людей, військової техніки, заворушень негайно покидати цей район;
  • посилювати увагу і за можливості, також залишити цей район, у разі появи засобів масової інформації сторони-агресора;
  • орієнтуються на місцевості, розмовляють з акцентом, не характерна зовнішність, протиправні і провокативні дії, проведення незрозумілих робіт тощо) негайно інформувати органи правопорядку, місцевої влади, військових;
  • у разі потрапляння у район обстрілу сховатись у найближчу захисну споруду цивільної оборони, сховище (укриття). У разі відсутності пристосованих сховищ, для укриття використовувати нерівності рельєфу, (канави, окопи, заглиблення від вибухів тощо). У разі раптового обстрілу та відсутності поблизу споруд цивільного захисту, сховища і укриття − лягти на землю головою в сторону, протилежну вибухам. Голову прикрити руками (за наявності, для прикриття голови використовувати валізу або інші речі). Не виходьте з укриття до кінця обстрілу;
  • надавати першу допомогу іншим людям у разі їх поранення. Визвати швидку допомогу, представників ДСНС України, органів правопорядку за необхідності військових;
  • у разі, якщо ви стали свідком поранення або смерті людей, протиправних до них дій (арешт, викрадення, побиття тощо) постаратися з’ясувати та зберегти як найбільше інформації про них та обставини події для надання допомоги, пошуку, встановлення особи тощо. Необхідно пам’ятати, що Ви самі або близькі Вам люди, також можуть опинитись у скрутному становищі і будуть потребувати допомоги.
Не рекомендується: 
  • підходити до вікон, якщо почуєте постріли;
  • спостерігати за ходом бойових дій;
  • стояти чи перебігати під обстрілом;
  • конфліктувати з озброєними людьми;
  • носити армійську форму або камуфльований одяг;
  • демонструвати зброю або предмети, схожі на неї;
  • підбирати покинуті зброю та боєприпаси.
 При виявленні вибухонебезпечних предметів забороняється: 
  1. перекладати, перекочувати з одного місця на інше;
  2. збирати і зберігати, нагрівати і ударяти;
  3. намагатися розряджати і розбирати;
  4. виготовляти різні предмети;
  5. використовувати заряди для розведення вогню і освітлення;
  6. приносити в приміщення, закопувати в землю, кидати в колодязь чи річку.
Виявивши вибухонебезпечні предмети, вживайте заходів з означення, огородження і охороні їх на місці виявлення. Негайно повідомте про це територіальні органи ДСНС та МВС за телефоном "101" та "102".

ПАМ’ЯТКА З БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ДЛЯ УЧНІВ ПІД ЧАС ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛ 1. Пам’ятайте і виконуйте правила переходу вулиць і доріг. 2. Не грайтесь на тротуарі, біля доріг. 3. Дотримуйтесь правил посадки в трамвай, тролейбус, автобус. 4. На зупинці не стійте близько біля дороги. 5. Не беріть в руки вибухонебезпечні предмети, а у випадку їх виявлення, необхідно повідомити дорослих. 6. Не можна розпалювати вогнища і кидати в вогонь карбід, солярку, бензин тощо. 7. Не підходьте до ліній електромереж. Якщо провід обірваний, повідомте дорослих. 8. Не грайтесь біля залізничного полотна, не кладіть на рейки предмети, не кидайте нічого у вікна потягу. 9. Не лазьте по ярках і на будівельних майданчиках. 10. Обережно користуйтесь побутовими електричними приладами: телевізором, праскою, холодильником. 11. Не відходьте далеко від будинку і не впускайте в квартиру незнайомих людей у відсутності дорослих. 12. Не грайтеся з бродячими собаками і кішками. Мийте руки після ігор перед обідом. 13. У вільний час грайтесь у дворі на дитячому майданчику. 14. Дотримуйтесь відповідних правил поведінки в громадських місцях. 15. Не використовуй піротехнічні засоби - це небезпечно! 16. Не використовуй відкритий вогонь (свічки, бенгальські вогні тощо) у приміщеннях біля новорічної ялинки – це може призвести до пожежі! 17. Для прогулянки вдягайся зручно і тепло, щоб не застудитися.
 Шановні  батьки та учні !

 У зв’язку з запровадженням   карантину з 18 березня наш заклад освіти працюватиме за   дистанційною формою навчання згідно щоденного розкладу уроків.

Сьогодні дистанційна форма навчання учнів є необхідністю, а не забаганкою.

Просимо з розумінням та з відповідальністю поставитись до необхідності дистанційного навчання.

Дякуємо за розуміння та відповідальне ставлення. 

Лист-звертання до батьків  1-11­­­­­­­­­­­­­­­­­­­ класів

Адміністрація комунального закладу    доводить до вашого відома, що під час дистанційного навчання Ви берете на себе відповідальність  за збереження життя та здоров’я  своєї дитини.

Будете сприяти заохоченню дитини до  навчання та корисної праці, гарантуєте дотримання:

·           щоденно виконувати уроки  відповідно до розкладу;

·           правил безпечної поведінки дитини вдома;

·           правил поведінки біля водоймищ;

·           правил дорожнього руху;

·           правил користування газовими та електроприладами;

·           правил користування всіма видами транспорту;

·           правил поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів.

Не дозволяйте дітям:

·           самостійно, без дорослих, ходити в ліс, до водоймищ;

·           гратися в ігри біля проїжджої частини дороги, залізничного полотна, електроліній, об’єктів підвищеної небезпеки (аварійних будівель).


З 14січня по 22 січня - дистанційне навчання

Уроки проводитимуться за новим розкладом!



                                                      
 Навчання завершується 29 грудня!

              Канікули з 30 грудня по 13 січня! 

ОСІННІ КАНІКУЛИ

ПАМЯТКА УЧНЯМ ТА БАТЬКАМ

Шановні батьки!

З 26 жовтня  для учнів нашої школи розпочнуться осінні канікули, які триватимуть до 2 листопада, а вже 3 листопада учні повертаються до навчання.

Попереджаємо Вас про відповідальність за збереження життя і здоровя вашої дитини під час канікул.

Нагадуйте їм про необхідність дотримання правил пожежної безпеки, безпечного користування електрорприладами та газовими приладами.

ДОБРОГО, ПРИЄМНОГО ТА БЕЗПЕЧНОГО ВАМ ВІДПОЧИНКУ!

 

Немає коментарів:

Дописати коментар